Tılsım Nedir

7
2974

Tılsım; kelime manası doğa üstü güçler büyülü muskalar gibi anlamlara gelir.
Tılsım; insanların manevi yapısını etkileyecek Allahın 99 esmasından bazılarını ayetleri ve özel tılsımlı dualar kullanarak hazırlanan nesne sembol veya yazıya denir.
İslamda tılsım sihir, büyü, efsun kelimeleri anlamında kullanılmaktadır. Tılsım uygulamalarının mazisi İslâm öncesine kadar uzanır.
Eski Mısır’da 75 kadar tılsımın mevcut olduğunu ortaya çıkarmıştır. Eski Mısır’da “Doğan Güneş” tılsımının, ölümden sonra yeniden dirilmeyi sağladığına inanılmıştır. Yine eski Mısır’da ölüyle birlikte gömülen “Menat” tılsımının, ölüyü tanrısal koruma altına aldığına kesin gözüyle bakılmıştır.
Cahiliye dönemi Araplarında fal okları atmak, çeşitli taşlar dikmek, yıldızlara bakarak mana çıkarmak, bir takım harf veya rakamlar yazarak tılsım yapmak oldukça yaygındı.
Tılsım her toplumda vardır. Eski Bâbil, Asur ve Persler’de tılsım bir teknik olarak uygulanmıştır.
Hıristiyan halkın tılsım inancı, sihir, büyük ve efsunla beslenmektedir.
Yahudilikte uygulanan tılsım çeşitleri Hıristiyanlık’tan çok daha yaygındır. Bunun sebebi, geç dönem Kabalacılarının tılsıma büyük ilgi göstermeleridir.
Yahudilikte tılsım hazırlamak hahamların görevleri arasında yer almıştır.
Loğusaya zarar verdiğine inanılan Lilith’ten korumak için doğum odasına tılsımlı eşyalar asılması, Yahudi toplumlarında hâlâ yaygın bir gelenek olarak devam etmektedir
Tılsımlı dualar Tılsım büyüsü nedir
Anadoluda kadınların metal süs eşyasına da tılsım denir.
Baş süslemelerinde kullanılan tılsımın, tılsımlı kolyelerin kişiyi, nazar, iftira ve kötü ruhlardan koruduğuna inanılır.
Osmanlı döneminde savaşa giderken gömlekler tılsımlanırdı, kazasız belasız eve dönüş için tılsımlı gömlekler giyilirdi.
Padişahları çok özel tılsımlı yüzük kullanırdı.
Tılsım ve vefk arasında ki fark
Tılsım vefkten ayrı olarak tılsımlı efsunların bir kare içinde yazılması şart değildir.

Tılsım ve Muska farkı
Tılsım sadece korunmak amacıyla değil, istenen, amaçlanan olumlu bir etkiyi ki bu, zenginlik, ün ve şöhret kazanma, düşmanları ve rakipleri alt etme, karşı cinsin beğenisini ve dikkatini kazanma için olabilir.
Tılsım çeşitleri
korunma tılsımı
başarılı olma tılsımı
bitkisel tılsımlar
hayvansal tılsımlar
bağlama tılsımı
soğutma tılsımı
kısmet açma tılsımı
büyü bozma tılsımı
Aşk tılsımı
Cin musallatından kurtulma tılsımı
Hastalıktan kurtulma tılsımı
Define bulma tılsımı

Tılsım malzemeleri ve özellikleri
Boynuz: Boynuzlar bugüne kadar birçok toplumda kah üzerinde taşımak, kah bir yere asmak suretiyle yaygın olarak kullanılan tılsımlardır.
Defne: Defne ağacı, bulunduğu yere bereket getiren bir ağaç olarak bilinir. Onun bulunduğu yere hastalık ve kötü cinler giremez inancı pek yaygındır.
Deniz kabukları: Bilinen koruyucu tılsımların en eskisi olan deniz kabuklarının 20 bin yıl öncelerine dayanan bir tarihi vardır. Deniz kabukları dünyanın bir çok yerinde tılsım olarak kullanıldıkları gibi, süs eşyası olarak da çok yaygındırlar. Deniz kabukları Deniz kabukları dünyanın bir çok yerinde tılsım olarak kullanıldıkları gibi, süs eşyası olarak da çok yaygındırlar insanoğlu, onu hem nazara karşı koruyucu olarak, hem de doğurganlığı temsil edici olarak kullanmışlardır.
Kekik:Kekik bitkisi, yemeklere lezzet katan tadının yani sıra da önemli bir koruyucu olarak bilinir. Bir kekik dalını yanında taşıyan kişi, korkularından, hastalıklarından ve karabasanlardan kurtulur. Saçına bir kekik dalı takan kadının aşkta şanslı olacağına inanılır. Kekik, insanların enerji eksikliklerini tamamlar.
Kına: Kına bugün bile kullanılan hem uğur, hem de koruyucu nitelikleri olduğuna inanılan bir bitkidir. Düğünden bir gece evvel, kına geceleri düzenlenmesi, Türkiye’de olduğu kadar bir çok değişik Ortadoğu ve Asya ülkelerinde de yapılmaktadır. Bunda amaç, düğüne gelebilecek nazarın ve şeytani güçlerin saldırılarını etkisiz hale getirmektir.
Mercan (Kırmızı): Yüzyıllardır tılsım yapımında kullanılan Kırmızı Mercan’ in, taşıyanı nazardan, cinlerden, büyü ve delilik gibi hastalıklardan koruduğuna inanılırdı. Hormon düzensizliği çeken kadınların ve doğumda zorluk çekmek istemeyenlerin üreme organları yanında bulundurduklarında kırmızı mercanın onlara yardim edeceğine inanılır. Ayrıca kırmızı mercanın bebekleri de koruduğuna inanılır. Hatta bebeklerde dış çıkmasına bile yardımcı olduğu rivayetler arasındadır. Kırmızı mercanın en etkili olduğu kullanım sekli, doğal halidir. Süsü eşyası kullanımında da kırmızı mercandan kolye, küpe ve yüzük yapılır.
Yunus: Denizciler arasında pek yaygındır. Deniz kazaları ve denizden gelecek tehlikelere karşı denizcileri koruduğuna inanılır
Yoncalar: Uğur simgesi olarak bilinen yoncaların, en makbulü dört yapraklı yoncadır. dört yapraklısı daha nadir bulunduğu için, üç yapraklıya nazaran güçlerinin daha fazla olduğu düşüncesi yaygındır. Dört yapraklı yoncanın inanılan tılsımlı efsun güçleri arasında kötü büyüden korunma, inanç sağlamlığı, denge, birlik ve bütünlük özellikleri vardır.
Yılan Figürlü Tılsımlar: yılan şeklinde dolanmış yüzükler, yılan figürlü bilezikler ve kolyeler altınla birleşerek takı dünyasında önemli bir yer kaplamışlardır. Yılanlı tılsımların, hastalıklara karşı çok kuvvetli bir tesiri olduğu bilinirdi. Yılanı ölümsüzlük sembolü olarak da gören toplumlar vardır. Bugün Tip dünyası bile bu ölümsüzlük yakıştırmasından dolayı yılanı amblem olarak seçmiştir.

Sarı Kantaron : Bir adı da Aziz John Kökü olarak bilinen Sarı Kantaron, kötü ruhları, kötü güçleri kovmak için kullanılan en etkili bitki olarak bilinir. Eski Roma’ da bu bitkiye “Şeytan Kaçıran” denirdi. Sarı kantaronu, dalınla birlikte evin bir köşesine asmak, o evin ve sakinlerinin tılsımlı ve güçlü bir korumaya sahip olacaklarını ve evden içeri hiçbir kötü ruhun girmeyeceği anlamına gelirdi. Bundan başka sarı kantaronun evi yıldırımlardan ve ölümden de koruduğuna inanılırdı. Bu bitkiyi evlerde en çok asılı olarak Aziz John’ un 24 Haziran’ da ki yortusu sırasında görebilirsiniz. Bitkinin bir cinsinin yaprakları ışığa doğru tutulduğunda, üzerinde kırmızı lekeler görülür. Bu da Aziz John’ un kafası kesildiği sırada kanının bitkinin yaprakları üzerine düşerek bıraktığı lekeler olarak yorumlanır. Sarı kantarona Aziz John Kökü denmesinin sebebi de bu rivayete dayanmaktadır.
yıldırımlardan ve ölümden de koruduğuna inanılırdı.
Sarımsak: Çok eskilere dayanan koruyucu etkisi sarımsağı bitkiler içinde en etkili bir bitki tılsımı haline getirmiştir. Bilimsel olarak faydalarının arasına her gün bir yenisi eklenen sarımsak, eskiden vampirlere karşı korunma olarak kullanılırdı. İnsanlar evlerine sarımsaklar asarak bu kan emicilerden korunacaklarına, sarımsağın kokusunun vampirleri eve sokmayacağına inanırlardı. Hatta durum çok vahimse, sarımsağı boyunlarına bağlayıp öyle yatarlardı. Öte yandan sarımsak huysuz bebeklerin, gece rahat uyumaları için yatağın altına konurdu ve bebeklerin sakinleşmesi sağlanırdı. Ortaçağlarda sarımsak, savaşlarda yaralanmalara karşı da kullanılmış ve savaşanları koruduğuna inanılmıştı. Denizciler kötü hava şartlarına ve deniz kazalarına karşı da sarımsak kullanırlardı.
Abanoz Ağacı : O filmlerde gördüğümüz, yazılarda okuduğumuz sihirbaz değneklerinin işlevlerini iyi yapabilmesi için mutlak abanoz ağacından yapılması inancı bugün bile gündemdeki yerini korumaktadır. Koruyucu bir etkisi olduğu bilinen abanoz ağacının tahtasından yapılan tılsımlar, bugün en revaçta olan tılsımlardır. Nazarlık ve muska olarak yapılan bu tılsımların kişileri kötü ruhlardan ve kem gözlerden koruduğuna inanılır.

Bu konuda Medyum Hafize Hoca'dan daha ayrıntılı bilgi almak ve işlem yaptırmak için arayın : 0505 070 73 34

7 YORUMLAR

 1. Merhaba Nişanlı olan kızım; çeyinizi hazırlayıp evlilik yoluna gidecekken birden nişanı bozmak istedi nişanlısından gayet memnun olmamıza rağmen aniden vazgeçti vakit kaybetmeden hafize hocayı aradık bize bakım yaptı kızımıza domuz yağı büyüsü yapıldığını söyledi hafize hoca allah razı olsun yapılan büyüyü üç hafta gibi bir süre içerisin de tesirlice bozdu kızım çok iyi oldu düğün yaptık şimdi torun bekliyoruz.

 2. son zamanlar da hafize hocayı başarısından ve dürüstlüğünden dolayı çekemeyen bazı sahtekar medyum çetesi sahte site açarak yalan yorum yazarak iftira atmaktadırlar sakın itibar etmeyin.

 3. Merhaba ben hafize hocayla 1 aydır çalışıyorum. daha önce baska bir medyumla 3 ay kaybettim kafami vudurdum taşlara.
  benim sorunum beni evden kovan bir anda bana düşman gibi davranan hayat arkadasimla yeniden bir araya gelmekti kendisine büyü yapılmıştı. benim işlemlerim bitmek üzere hocamın hazırladığı aşķ bağlama tılsımlarıyla eve geri döndüm eşim düzelmeye başladı hersey zamanla daha da güzelleşecek diyor hocam sadece inanın ve sabredin hocamızın işlem sırasında tek ihtiyaci olan pozitif enerjiniz. Hocam iyi ki varsınız

 4. Bingölün köyünde yaşayan bir gencim karşı köyden birine aşık oldum ama ailesi benim param pulum yok diye vermediler geçimimi çiftçilikle sağlıyorum benim evlenmeye hakkım yokmu? Hafize hocaya internet sitesinden ulaştım durumumu anlattım yaptığı çalışmalar sonucunda kızın babası resmen bana haber gönderdi çok sevindik hemen annemi aldım çiçeğimi aldım gittik kızı aldık düğünü yaptık hocanın sayesin de yuva kurdum sevdiğime kavuştum.

 5. Sahte medyumlar tarafından dolandırılmış ve canı yanmış biri olarak en sonunda doğru bir havas hocası buldum sağolsun hafize hoca derdime çare oldu
  benim gibi canı yanmışlara hafize hocamı önermek isterim.

 6. Üç yaşında ki oğlum devamlı ağlıyor gece uyumuyor sürekli mızmızdı evde huzur kalmamıştı eşim oğlumdan dolayı eve bile gelmek istemiyordu sayısız hocalara götürdüm bir netice alamadım arkadaşımın tavsiyesi üzerine hafize hocamı buldum hocamın yaptığı koruma tılsımı sayesinde oğlum kuzu gibi oldu eski halinden eser kalmadı eşim de ben de yavrumuzla çok mutluyuz

 7. Karşılıksız platonik Aşk acısıyla yanıp kavrulurken son çare olarak medyum aramaya karar verdim allahın sevgili kuluydum ki gerçek ilim sahibi olan hafize hocayı buldum ve hayatım olumu yönde değişti hocamın yaptığı aşk tılsımıyla sevdiğim kişi bana ilgi duymaya başladı zamanla aşkıma fazlasıyla karşılık verdi şuanda nişanlıyız iki ay sonra evleniyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here