Şifa Ayetleri

1
927

Şifa ayetleri ve duaları
kuran nasıl şifa verir?
Kuranı Kerim rabbimizin kelamı olup insalar birer öğüt, hidayetine vesile olmakla beraber, maddi ve manevi hastalıklara şifa kaynağıdır.
Peygamber efendimiz şöyle buyurmuştur şifa ikidir bunun biri baldır, diğeri Kur’ân-ı Kerim’dir.
Kuranda 7 şifa ayetleri her hastalık için okunabilir. Rabbimiz yüce kuranı kerimin şifa oluşu hususunda bazı ayetlerde şöyle buyurmaktadır: “Ey insanlar! Size Rabbinizden bir öğüt, gönüllerdekine bir şifa, müminler için bir hidayet ve rahmet gelmiştir.” (Yunus, 10/57)

“Sonra meyvelerin her birinden ye ve Rabbinin sana kolaylaştırdığı yaylım yollarına gir, diye ilham etti. Onların karınlarından renkleri çeşitli bir şerbet (bal) çıkar ki, onda insanlar için şifa vardır. Elbette bunda düşünen bir kavim için büyük bir ibret vardır.” (Nahl, 16/69)

“Biz, Kur’an’dan öyle bir şey indiriyoruz ki o, müminler için şifa ve rahmettir; zalimlerin ise yalnızca ziyanını artırır.” (İsra, 17/82)

Kur’ân’da şifa ayetlerini okumak, ilaç tedavisini ve tıbben gerekli olan diğer müdahaleleri terk etmek anlamına gelmemelidir. Doktora gitmek, ilaç kullanmak, ameliyat olmak, birer fiili duadır Şifa ayetleri okumak ise manevi ilaçtır. Yoksa ne ilaç şifa verir, ne de doktor. Gerçek şifayı şafi olan Allah verir.

Şifâ Ayetleri Şunlardır:

1- “Ve yeşfî sudûra kavmi’m-mü’minîne ve yüzhib ğayza kulûbihim.” (Allah mü’minler topluluğunun gönüllerini ferahlandırsın, şifâ versin ve kalplerindeki ıztırabı gidersin.)4

2- “Yâ eyyühe’n-nâsü kad câet küm mev’ızatun min Rabbikum ve şifâü’l-limâ fi’s-sudûri ve hüden ve rahmetün li’l-mü’minîn.” (Ey İnsanlar! Size Rabbinizden bir öğüt, gönüllerin derdine şifâ, mü’minlere bir hidâyet ve rahmet gelmiştir.)

3- “Yahrucu mim-butûnihâ şarâbüm-muhtelifün elvânühû fîhi şifâü’l-linnâsi inne fî zâlike le’âyete’l-likavmi’y-yetefekkerûn.” (Onların karınlarından çeşitli renklerde bir şerbet çıkar ki, onda insanlar için şifâ bulunur. Düşünen bir topluluk için şüphesiz bunda bir delil vardır.”)

4- “Ve nünezzilü mine’l-Kur’âni mâ hüve şifâü’v-ve rahmetü’l-li’l-mü’minîn.” (Biz Kur’ân’da mü’minler için şifâ ve rahmet olan âyetleri indiriyoruz.)

5- “Ve izâ meridtü fehüve yeşfîn.” (Hastalandığımda bana şifâ veren Allah’tır.)

6- “Kul hüve lillezîne âmenû hüden ve şifâün.” (De ki: Kur’ân, inananlar için hidâyet ve şifâdır.)

 

 

Etiketler: şifa ayetleri ve duaları, şifa ayetleri tedavisi,7 şifa ayeti,kurandaki şifa ayetleri diyanet, şifa ayetleri dinle, şifa veren dualar, şifa ayetleri cübbeli ahmet hoca,şifa ayetleri kitabı, şifa ayetleri oku, şifa ayetleri hangileri, kuran da şifa ayetleri, kuranı kerimdeki şifa ayetleri, şifa ayetleri ve şifa duaları, şifa ayetleri oku, şifa ayetleri hangileri, kuran şifa ayetleri, şifa ayetleri nelerdir, şifa duaları ve ayetleri

Bu konuda Medyum Hafize Hoca'dan daha ayrıntılı bilgi almak ve işlem yaptırmak için arayın : 0505 070 73 34

1 YORUM

  1. 42 yaşındayım Sedef hastasıyım hep doktorlara gittim pek bir gelişme olmadı hocalara şansımı denemek istedim bir referans üzerine hafize hocayı aradım bana şifa ayetlerindeki okudu ve şifa duaları gönderdi yaralarıma sürdüm 4 haftada yaralarım %90 iyileşti doktorların çare olamadığına hafize hoca çare buldu. Allah razı olsun hocamdan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here