Sevdiğine Kavuşma Duası

1
1681

Sevdiğine Kavuşma Duası

 

Sevdiğine Kavuşma duasının en etkili biçimi Sevdigine kavuşmak için yapılacaklar dua daha çok sevdiğine kavuşmayı dilemek üzere okunsa da etki alanı çok daha geniş bir duadır. Uzak yerde bulunan evladına kavuşmak, şifa bulmak, çok istediği bir hedefe ulaşmak için de bu dua okunmaktadır. Ancak yaygın olarak sevilen kişiye kavuşmak için niyaz edilmektedir.

Zaten pek çok kaynakta kavuşma duasının tam ismi “Sevdiğine kavuşmak için dua” şeklinde geçmektedir “vuslat duası” tabiri de kullanılmaktadır.

Bu yazımızda sevdiğine kavuşma duasının sözleri, duanın makbul kabul edildiği zamanlar ve dua öncesinde yapılması gerekenler üzerine bilgiler vermeye çalışacağız. Burada hakkında bilgi vereceğimiz kavuşma duası “sevdiğine kavuşmak için okunan kavuşma duası”dır.
Sevdiğine kavuşma duası Kavuşma hasreti çeken, uzakta ve ayrı olan kimselerin birleşmeleri için bu esmalar kavuşma için çok etkilidir.

Sevdiğine Kavuşma duası okumadan önce yapılacaklar nelerdir?

Kavuşma duası etmeden önce kişinin abdest alması icap etmektedir. Zira tüm önemli dualarda kişinin abdestli olması son derece önemlidir.

Abdest hem bedensel hem de manevi temizlik anlamına gelir ve duaya gösterilen ciddiyeti yansıtır.

Sevdiğine kavuşma duası 7 gün boyunca yatsı namazından sonra okunmalıdır.

Sevdiğine kavuşmak için zikir

Öncelikle Allah-u Teala’nın isimlerinden olan El-Cami ismini her namaz sonrası 118 kere zikredersek Allah-u Teala’ya sığınıp tüm kalbinizle sevdiğinize kavuşacağınıza inanıp iman etmelisiniz. Çünkü El-Cami isminin anlamı “istediğini, istediği yerde, istediği şekilde anında toplayan, kıyamet günü mahlukatı toplayacak olan” demektir.

Sevdiğine kavuşmak için zikir olarak Özellikle “El-Cami” Bir araya getiren, toplayan, birbirine benzeyen, benzemeyen ve zıt olan zıt şeyleri bir araya getirebilen, toplayıp düzenleyen, “El-Vedud” Çok seven ve sevilen, müminleri seven, iyi kullarını seven, onları rahmet ve rızasına erdiren, cemalini, isimlerini ve bunların tecellileri olan mahlukatının güzelliklerini çok seven, çok uzakta olan anne-baba, sevgili yada eşlerin bir araya gelmelerini, kavuşarak aralarındaki hasret ve özlemi sonlandırmaları amaçlı kişiye özel olarak hazırlanan güçlü uygulamadır.

Aralarında mesafe olan ve kavuşmayı dileyen kimseler için; “Allah’ım! Her ne kadar hayırlısını bilemezsem ve amelim kusurlu ise de, bütün dileklerimi sana arz eder, senden yardım dilerim.

Yalnız senin rahmetine muhtacım. Ey! Gönüllere şifa verip bütün dertlere derman olan Allah’ım! Büyük kudretinle birbirine yaklaşmış bütün deniz yürekli sevenleri birleştirdiğin gibi, onların işleri de hayırla ve mutlulukla sonlandır.” Kavuşmada başarılı sonuçlar verir.

Sevdiğine kavuşmak için yapılacaklar dua
Sevdiğine kavuşma duası olarak geçen Kur’an-ı Kerim’de geçen dualar ve Hz. Muhammed (s.a.v.)’in yapmış olduğu duaları ekledik. Umarız aradığınızı bulmuşsunuzdur. İnşallah kavuşmayı dileyenler için bu mübarek dualar koruyucu bir perde ve zırh olsun.

Sevdiğine Kavuşma Duası; “Bismillahirrahmanirrahim”

“Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)(c.c.)’ın adıyla;

“Ya men la ya’lemü keyfe illa hüve ve ya menla yebluğu kudretühü feniruhu gayruhü ferric anni.” Anlamı; “Ey kendisinden başkasının, kendisinin nasıl olduğunu bilmeyen “Allah’ım” Ey kudretine kimsenin erişemediği “Rabbim” Benim bu sıkıntımı gider.” Yakub Aleyhisselam, bu duayı okuyunca Yusuf Aleyhisselam’dan haber geldi diyor. Ve şöyle uygulanıyor; Önce niyet edilir, kimin için okunuyorsa, kiminle kavuşmak isteniliyorsa ona niyet edilir.

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Rabbena la tuziğ gulubena ba’de iz hedeytena ve heblena min ledunke rahmeh. İnneke ente’l-vehhab. Rabbena inneke camiu’n-naşi liyevmin la raybe fih. İnneke la yuhlif’ul-miad.”

“Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)(c.c.)’ın adıyla;

“Ya Rabbi! Bizi doğru yola eriştirdikten sonra kalplerimizi kaydırma. Katından bize rahmet bağışla, sen çok bağışlayansın. Ey Rabbimiz! Kendisinde şüphe olmayan bir günde insanları muhakkak sen toplayacaksın. Allah verdiği sözden kesinlikle geri dönmez.

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Allahümme inna nes’elüke min Hayri ma se’eleke minhü nebiyyü-ke Muhammedün (s.a.v.) Ve ne’uzü bike min şerri meste’aze minhü nebiyyüke Muhammedün (s.a.v.) Ve ente’l-müsteanü ve aleyke’l-belağu ve la havle ve la kuvvete illa billah.”

“Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)’ın adıyla;

“Allah’ım! Biz Peygamberin Muhammed (s.a.v.)’in Senden istediği hayırlı şeyleri istiyoruz. Yine Peygamberin Muhammed (s.a.v.)’in Sana sığındığı şeylerden biz de Sana sığınıyoruz. Sen yardım istenilensin, dualar ancak sana ulaşır, duaları sen kabul edersin, güç ve kuvvet ancak Allah ile birlikte vardır.”

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Ve ellefe beyne kulubihim, lev enfakte ma fil ardı cemian ma ellefte beyne kulubihim ve lakinnallahe ellefe beynehum, innehu azizun hakim.”

“Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)’ın adıyla;

“Ve onların kalplerinin arasını sevgiyle birleştirdi. Eğer yeryüzündeki şeylerin hepsini infak etseydin “verseydin” onların kalplerinin arasını birleştirmezdin. Ve lakin Allah, onların arasını birleştirdi. Muhakkak ki, O; Aziz’dir. Hakim’dir.

“Allah dualarınızı kabul etsin ve sevdiklerinizle bir ömür boyu mesut mutlu yaşamayı nasip etsin.” Amin.

 

 

Etiketler:sevdiğine kavuşma duası, sevdiğine kavuşma duası etkili, sevdiğine kavuşmak için yapılacaklar dua, sevdiğine kavuşmak için zikir,sevdiğine kavuşma duası en etkili, sevdiğine kavuşma duası diyanet, sevdiğine kavuşma duası cübbeli, sevdiğine kavuşma büyüsü, kavuşma duası, sevdiğine kavuşmak için dua, ayrıldığın birine kavuşmak için dua.

 

 

Bu konuda Medyum Hafize Hoca'dan daha ayrıntılı bilgi almak ve işlem yaptırmak için arayın : 0505 070 73 34

1 YORUM

  1. Benim derdim çok büyüktü. Sevdiğim kızı ailesi başka birisine vermek üzerydi. Elimden hiçbirşey gelmiyordu her gün dua ediyordum allah canımı alsın diye bazı arkadaşlarımın tavsiyesiyle hafize hocayı aradım bana bir vefk yolladı onu üzerimde taşıdığım 2.günü kızın ailesi haber yolladı. 2 ay içerisinde evlendik. Hafize hoca Beni Sevdiğime kavuşturdu benim durumumda olan herkese hafize hocayı tavsiye ediyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here