Salatı Münciye Duası

0
2524

Salatı Münciye Duası

Rivayet olundu ki; Ebu Musa gemide İken fırtına çıkmış ve çok şiddetli olan fırtına gemiyi tam batıracağı esnada hz. Peygambere seslenmiş ” Gemimiz batacak Ya Resulallah ve içinde bulunan o kadar masum insan suda boğulup ölecekler ne olur bize bir kurtuluş yolu göster.”

O esnada kulağına ”Ey Musa kurtaran dua olan Salaten Münciye duasını okuyun” diye bir hitap vaki olmuştur.

Ebu Musa, Ya Resulalla biz bu dua hangisi bilmiyoruz.

Hz Peygamber (S.A.V)  Salaten Münciye duasını okumuş ve bu duayı okumalarını tembih etmiş,

Gemide bulunan her yolcu hep birlikte bu duayı Ebu Musa dan öğrenmişler ve okumuşlar. Bu sayede fırtına dinmiş ve yolcular selametle karaya ulaşmışlar.

Salat-ı Münciye Duası Arapça

“Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammed. Salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdîlenâ bihâ cemîal hâcât. Ve tudahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât. Ve terfe’unâ bihâ indeke a’lâ’d-deracât. Ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât. Min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât. Amin yâ mucubbeddeavat, velhâmdü lillahi rabbil alemin.

 

Salat-ı Münciye Duası Türkçe Anlamı

“Allahım! Efendimiz Muhammed’e (sav) ve onun ehli beytine öyle bir salât ve rahmet eyle ki,  onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizin bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Duamızı kabul eyle, ey dualara cevap veren. Hamd, Alemlerin Rabbi Allah’a mahsustur.”

Bazı yerlerde, “Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.” kısmı da bulunmaktadır.  Bu kısmın söylenmesi de çok faydalıdır.

Salat-ı Münciye Duası
Salat-ı Münciye duası halk arasında içerisinde geçen ‘’tüncina’’ kelimesinden dolayı Salaten Tüncina olarak da bilinmektedir. Salat-ı Münciye hem içermiş olduğu anlamlar hem de Hz. Peygamber (s.a.v.)’e salatü selam edilerek Allahu Teâlâ’dan kurtuluş istenmesinden dolayı çok kıymetlidir.
Salatı münciye tek sayı olarak okunmaya devam edilir. Önemli bir dilek için 1.000 adet okunursa dilek gerçekleşir.

 

 

Etiketler: 1000 salatı münciye, salatı münciye okuyanların yorumları, salatı münciye fazileti ve sırları, salatı münciye 4444, salatı münciye evlilik, salatı münciye hatmi kaçtan yapılır, salati tüncina havası

Bu konuda Medyum Hafize Hoca'dan daha ayrıntılı bilgi almak ve işlem yaptırmak için arayın : 0505 070 73 34

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here