Salaten Tüncina Duası

0
1887

Salaten Tüncina / Salatı Münciye duası

Maddi ve manevi sıkıntılardan kurtaran rızık ve berek için okunan muazzam duadır. Diğer ismi salatı münciye duasıdır.

 

Salaten Tuncina Duası Ne Zaman Okunur?

5 vakit namazların arkasından okunması en faziletli olandır.
Bir hadiste Peygamberimiz(a.s.m) şöyle buyurmuştur: “Biriniz namazı kıldıktan sonra, Allah’a hamdu sena etsin, sonra Peygamber’e salavat getirsin, ondan sonra dilediği dualar yapsın.”

 

 

 

Salaten Tuncina Duası Kaç Kere Okunmalı?

Dilekler için 1.001 defa okunur.
Namazların arkasından 21 defa okunmaya devam edilir.

 

Salaten Tuncina Duası Oku

“Allahümme salli ala Seyyidina Muhammedin ve ala ali Seyyidina Muhammedin salaten tüncina biha min cemi’il ehvali vel afat. Ve takdi lena biha cemial hacat ve tutahhiruna biha min cemii’s seyyiat ve terfe’una biha indeke a’la’d deracat ve tubelliğuna biha aksa’l ğayat min cemiil hayrati fi’l hayati ve ba’del memat Birahmetike Ya Erhame’r -rahimin. Hasbünellahü ve ni’mel vekil, ni’mel Mevla ve ni’me’n nasir. Gufraneke Rabbena ve ileyke’l masir.”

 

 

Salaten Tuncina Duası Anlamı

“Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e (s.a.v.) ve onun ehli beytine salat eyle. Bu salavat-ı şerife o derece değerli olsun ki; Onun hürmetine bizleri bütün korku ve belalardan korusun ve kurtarsın. Bizlerin ihtiyaçlarını o salavat hürmetine yerine getirsin, bizlerin bütün günahlarını bu salavat hürmetine temizlersin, o salavat hürmetine bizleri derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salavat hürmetine hayattayken ve öldükten sonra olabilecek bütün hayırlar konusunda amaçların en sonuna ulaştırsın. Ey merhametlilerin en merhametlisi bizlere bunları merhametinle nasip eyle. Allahü Teala bize yeter ve ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, bizler senin mağfiretini dileriz, dönüş sadece sanadır.”

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: salaten tüncina duası, tuncina duası, salaten tuncina duasi fazileti, tuncina duasi arapça, salaten tüncina duası kaç kere okunmalı, salaten tüncina duası indir, tüncina duası, salaten tüncina duası ne zaman okunur, salaten tüncina duası dinle, salaten tuncina kaç defa okunmalı, salaten tüncina oku, salaten tüncina okunuşu, salati munciye, salatı münciye duası, salati münciye, salatı münciye fazileti, salatı münciye kaç kez okunmalı, salatı münciye arapçası

Bu konuda Medyum Hafize Hoca'dan daha ayrıntılı bilgi almak ve işlem yaptırmak için arayın : 0505 070 73 34

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here