Kahve Falı

1
1062

Kahve Falı Nedir?
Sıklıkla karşımıza çıkan fal bakma geleneği kahveyi pişirmekten falın bitimine kadar süren bir seramonidir. kahve falı ile geçmiş, bugün ve gelecek hakkında bilgi verilebilecegi söylenir.

Kahve falı kahve içildikten sonra fincanda bulunan tortunun oluşturduğu şekillerin yorumlanmasıdır.
Oldukça eski bir fal çeşididir.
osmanlidan bugüne kadar kulturumuzde yer etmis ama tabii ki oldukça değişmiş yeri gelince kahve sevmeyen insanlara kahve bile içirten fal türüdür.
osmanlı zamanında fal baktiracak sahısların her birine farkli bir fincan verilirmiş ve de fala bakacak olan şahsiyet ayrı bir odada oturur ve de hangi fincanın kime ait oldugunu bilmezmiş. fala bakarken de simdi mavi cicekli fincana bakiyorum falan deyip başlarmış anlatmaya. aslında işin raconu budur, kimin falına baktığını bilmeyeceksin, cok ilginçtir ki tanımadığın insanların faklına da daha iyi bakar, daha cok seyi bilirsin. fincanı enlemesine üçe bölersek, en üstteki halka gelecek, orta kısım şimdiki zaman ve alt kısımda geçmiş zaman hakkında bilgi verir. söylenen baska bir şey de, kahve telvelerine bulutlara bakar gibi bakılması gerektiğidir, nasıl ki bir bulutu herkes farklı bir şekle benzetebilirse, telvelerin sekilleri de aynı yolla kişiden kişiye değişir. bu yüzdendir ki tamamen falı bakan kişiye göre fincandan çıkarılacak anlamlar farklılaşır, iyi falcı kavramı da burada ortaya çıkar.
Kahve Falı eskiden cok iyi fal bakardı, şimdi eline almaz” muhabbetlerine sebep olan
Başta Türkiye olmak üzere Müslüman ülkelerde oldukça fazla bakılır. Fincandaki telvelerin aldığı şekil yorumlayan kişinin de hisleri ile birleştiğinde bir kehanet yöntemi haline gelir. Geçmişten, bugünden ve gelecekten haberler verir.
Geleceği öğrenmek için duyulan arzu her ne kadar yükselse de kimi zaman bu arzuyu elde ediş biçimlerinde değişiklik meydana gelmektedir. Örneğin, eskiden mahalledeki bayanlar toplanırdı ve birbirlerine kahve falı baktırmak için ziyaret gerçekleştirirlerdi. Oysa günümüzde bu istek için de internet tercih edilmektedir.

Kahve Falı Nasıl Bakılır
kahve falına bakmak için yoğunlaşmak, dikkat ve yeterince hazır olduğunuzu hissetmeniz gerek. Kahve falına başlamadan önce sessiz bir ortamda zihninizi dinlendirmeye çalışmalısınız.
Öncelikle konsantrasyon şarttır. Kahvenin tabağı, fincanın üzerine kapatılır. Kahve fincanı saat yönünün tersine başın üzerinde üç kere çevrilir ve kişi fincanı kendine doğru çevirir. Bu sırada da bir dilek tutar. Üzerine kişinin kendine ait bir metal nesne koyulur. Bu bir yüzük ya da bozuk para da olabilir. Bu metal nesne fincanın hızlı soğumasını sağlamanın yanı sıra fincanda çıkabilecek kötülükleri de uzaklaştırır. Fincan soğuyunca açılır ve yorumcu fincanı yorumlamaya başlar.

Fincanın üst kısmı ve kenarları: Gelecek
Orta kısmı: Şimdiki zaman
Dip kısmı: Geçmişi gösterir

Semboller fincanın kenarına yakınsa bu geleceği gösterir.Altlarda yer alan semboller de geçmişi simgeler. Ayrıca şeklin boyutu o olayın zamanını gösterebilir. Şekil ne kadar büyükse, o olay o kadar yakın zamanda gerçekleşir. Mesela:fincanın ortasında çıkan büyük bir tren şu anda yolculukta olduğunuzu veya kısa zamanda yolculuğa çıkacağınızi gösterir.

Silik şekiller kararsızlık ve engel göstergesidir.Semboller,diğer semboller ile birlikte yorumlanır.Tek başlarına bakılmaz.Ama bazı semboller için hep aynı ve kesin olan şeyler vardır.

Örneğin;
Harfler insanlara işaret eder.
Gemi,uçak ve tren seyahate yorulur.
Dalgalı işaretler kararsızlık belirtisidir.
Fincanın dibindeki birikinti iç sıkıntısına yorulur.
Sayılar zamanı temsil eder.
Yılan figürü düşmana yorulur.

Fal bakmanın en zor yolu şekilleri yorumlamaktır.Herşeyden önce fal bakmak his ve sezgi işidir. Zamanla bu yeteneğinizi gelistirebilirsiniz. Durugörü yeteneği olan insanlar bu işte çok başarılı olabiliyor.

Bir şekle baktığınızda aklınıza gelen ilk şeyi söyleyin mantık yürütmeye çalışmayın. İlk aklınızdan geçen şey doğrudur. Sembollere ikinci bir anlam yüklemeyin.

Fincan gibi tabakta bazı anlamlara gelir tabak ise dörde bölünür gelecekten bahseder şimdiki gelecek, yakın gelecek, uzak gelecek ve daha uzak gelecek gibi anlamları vardır.

Tabağın orta kısmı kişinin iç dünyasını gösterir uzaklaştıkça diğer insanlarla olan bağlantısını gösterir. Son olarak tabakta çıkan şekilleri fincandakiler gibi yorumlayabilirsiniz. Milyon tane var olan sembol için tek tek yorum yapmak mümkün değil. Bu sizin hayal gücünüze bağlı bir şey. Dediğim gibi iyice odaklanın ve kendinizi hazır hissettiğinizde yorumlamaya başlayın.

Kahve falı baktırmak da bu internetin bir parçası haline geldi. Sanal Kahve falı,ücretsiz kahve falı, kahve falı ücretsiz, kahve falı gönder ücretsiz, ücretsiz kahve falı indir, ücretsiz kahve falı siteleri, ücretsiz en iyi kahve falı, ücretsiz kahve falı baktırmak, ücretsiz kahve falı uygulamaları, kahve falı ücretsiz fotoğraf, kahve falı çek gönder ücretsiz, en iyi ücretsiz kahve falı İnsanlar internet üzerinden araştırmalar yaparak falcılarla tanışma fırsatını elde ediyorlar.

Kahve Falı Ücreti Ne Kadar?

Eskiden ücretsiz bir şekilde bakılan fallar, artık ekonomik çıkarlar nedeni ile ne arkadaşlık ne de akrabalık tanıyor. Bunun yerine en yakınlarına bile insanlar kahve falı bakma işlemlerini ücretli bir şekilde bakmaya başladılar. Bu yüzden de geleceğine dair ipuçlarını bilmek isteyen kişiler internet üzerinden
medyum ücretsiz, ücretsiz fal, ücretsiz fal bakan,ücretsiz fal baktırmak, ücretsiz medyum arıyorum, ücretsiz medyum bakımı, ücretsiz yıldızname bakımı yapan hocalar,ücretsiz bakan medyumlar,fal bakan hocalar,ücretsiz medyum falı baktır,ücretsiz medyum hizmeti arayışlarına girmiş durumdalar.
Son olarak
kahve falı bakan ve iyi baktığı söylenen kişillerin, bir dönem sonra rahat uyuyamadıkları, huzursuzluk yaşadıkları ve sürekli iç sıkıntısı çektikleri ve bu nedenle fal bakmama kararı aldıkları söylenir.

Bu konuda Medyum Hafize Hoca'dan daha ayrıntılı bilgi almak ve işlem yaptırmak için arayın : 0505 070 73 34

1 YORUM

  1. Fal siterlerini araştırırken hafize hocanın sitesini gördüm telefonla bakım yaptırdım duyduklarım karşısında hayretler içersinde kaldım 35 yaşındayım tüm hayatımı hafize hocadan dinledim. Çok memnun kaldım bu kadar detaylı bakan falcı zaten yok medyumlar bile yoktur. Bence arayın baktırın merak ettiğiniz herşey çıkıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here