Ayetel Kürsi Duası

0
2212

Ayetel Kürsi Fazileti

Hz. Peygamber, Übey b. Kâ‘b’a “Allah’ın kitabından hangi âyet en büyüğüdür” diye sorup “Âyetü’l-kürsî’dir” cevabını alınca onu tebrik etmiştir.

Hz. Übey’in hurmasına şeytani bir cin musallat olmuş hurmayı aşırmaya başlamıştı. Übey cin’i takip ederek yakaladı. Garip bir şekli vardı. Onunla konuşunca kimliğini ve maksadını anladı. Kendilerinden nasıl kurtulabileceğini sorunca “Bakara sûresindeki kürsü âyeti ile” dedi ve ekledi: “Onu akşamda okuyan sabaha kadar, sabahta okuyan akşama kadar bizden korunmuş olur.” Sabah olunca Übey durumu Hz. Peygamber’e aktardı. Resûlullah, “Habis (cin) doğru söylemiş” buyurdu.

Ayetel Kürsinin Faziletleri

Ayetel Kürsi’ni semadan yeryüzüne inmesi ile; dünyadaki bütün putlar ve krallar yere düşmüş, kralların başlarındaki taçlar anlamsızca yuvarlanmış. Şeytanlar birbiriyle çarpışarak kaçışmışlar ve İblis’in yanına toplanıp. dünyadaki bu karışıklığı haber vermişler.

*Bir kimse Ayet’el Kürsi’yi harflerinin dedi kadar(170) defa, yahud Mürsellerin adedi kadar(313) defa okursa, o kişiye göklerde ve yerdeki mahlukatın cümlesi itaat edip her şeyden muhafaza ederler.
Düşmanları ne eli ve ne de dili ile hiç bir zarar ve zşyan veremezler” buyurmuşlardır.

*Bir kimse her gün Ayet’el Kürsi’yi onsekiz (18) defa okursa, Allah (c.c), o kulunun kalbini tevhid nuruyla ihya eder. Rızkını arttırır.

*Eğer bir kimse Ayet’el Kürsi’yi yazıp üzerinde taşırsa Allah(c.c)’nın izni ile türlü afet ve musibetlerden emin olur. Düşmanlarının, şeytan ve cinlerin şerrinden muhafaza olunur.

Rivayet edilir ki Büyük zatlardan birisi;
Hurma satmak için Basra’da bir mahalleye vardım. Kiralamak için bir ev buldum. İçerisinde örümcekler yuva yapmış, bu evi sahibinden kiralamak için istedim. Evin sahibi, bu evde ifrit denilen kafir bir cinni vardır. Her gireni helak eder ve öldürür, dedi. Allah beni o cinden muhafaza eder dedim, evi kiraladım. Gece oldu, birde baktım ki, simsiyah ateş gibi bir mahluk üzerime doğru gelmeye başladı. Bende Ayet’el Kürsi’yi okumaya başladım. Ben okudukça, o da benimle birlikte kelime kelime okuyordu. Ben (Vela yeudühü hıfzühüma vehüvel aliyyül azim) dedim, benimle birlikte okuyamadı. Ben bu kelimelere devam ettim, benimle birlikte okuyamadı. Ben bu kelimelere devam ettim, o karanlık ve cini yok oldu, bende bir köşede uyudum. Sabahleyin baktım ki cinin olduğu yerde, ateşte yanmış parça ve küller gördüm. O vakit kulağıma gaibden bir ses geldi. Der ki: Sen büyük bir cini kafirini yaktın. Ne ile yaktığımı sorduğumda (Vela yeudühu hıfzuhüma ve hüvel aliyyül azim) tekrar tekrar okumakla cinni kafirini yaktın, dedi.

*Bir kimse sabahleyin yatağından kalktığında, Ayet’el Kürsi’yi birer defa okursa, her okuyuşunda önüne, arkasına, sağına, soluna, altına, üstüne, içine sekizinci ile de kendini halka içine alırsa, o gün kimseye hiç bir kimse zarar veremez. Evinin önünde kıyamet kopsa, ona birşey olmaz.

*Ayet’el Kürsi okunan eve şeytan giremez, dayaktan kaçtığı gibi şeytan da sabaha kadar o evden kaçar.

Bir kimsenin, bir zalimin yanında haceti olur da ondan korkarsa, yanına girerken Ayet’el Kürsi’yi okuyup ”Ya hayyu ya kayyumü bediassemavati vel ardı ya zel celali vel ikram.” ve (Yarabbi, bu ayet-i kerime ve içindeki esma-ı ilahınin hürmetine bu zalimin dilini bağla, ağzını kilitle, hakkımda iyilikten başka birşey konuşmasın) der de zalimin yanına girersei Cenab-ı Ecelli ve Ala o zalimi dilsiz kılar. Allah(C.C)’ın izni ile ondan zarar gelmez.

*Kalp ağrısında, nefes tutulmasında, ciğer ve karın ağrılarında Ayet’el Kürsi’yi, temiz bir tabağa üç defa yazar da temiz su ile yazıyı imha eder de içeceği vakit niyet edip içerse, Cenab-ı Allah Ayet’el Kürsi hürmetine o kimseyi o dertten şifaya kavuşturur.

*Bir kimse Cuma günü ikindiden sonra Ayet’el Kürs okumak ıssız bi yerde (17) defa olursa daha evvel kendinde bulunmayan haller meydana gelir. O anda dua etse, duası kabul olunur.

*Allah’ın cennetine kavuşmak ve rızasını kazanmak için mübarek gecelerde (Cuma gecesi de olabilir) 313 defa Ayetel Kürsi ve 313 kez Fatiha suresini okuyabilirsiniz. Dünyevi işler için de okunabilir.

*Ayetel kürsi her gün okumaya devam eden kişi, hem dünya hem de ahiret hayatında yüksek mertebeli makamlara ulaşır.

*313 Ayetel kürsi okuyan kişinin istediği dua Allah’ın izniyle hayırlı bir istek ve dua ise kabul olur.

*Cuma günü sabah namazından önce abdestli bir şekilde kıbleye yönelip diz üzerine oturup 313 kez Ayetel Kursi okunduktan sonra ‘Ya rabbel Azim bu ayeti kerime hürmetine 313 ehli bedir ve 313 ashabı talut hürmetine muradımı ihsan buyur’ diye dua edenin duası gerçekleşir.

*Ayetel Kursi, durak yerlerinin sayısınca 17, kelime sayısınca 50, harfleri sayısınca 170 ve resuller ve ashabı kiram sayısınca 313 defa okuyanın her arzusu yerine gelir. Halk arasında sevgi ve saygı görür. İstediği makamlara da ulaşır. Hiç kimse ona zarar veremez. Ayrıca Hz. Muhammed (s.a.v) isimleri sayısınca 201 defa okunursa dünya ve ahiretle ilgili istekleri geri çevrilmez.

*Ayetel Kürsi; buğday, pirinç, arpa ve yemek gibi şeylere 313 kez okunarak ve her okunuşta o şeye üflenirse bereketi artar ve o şeyde bereketlilik olur.

*Zihin açıklığı için Ayet’el Kürsi suya 50 defa okunarak içilirse, anlayışı artar.

*Bir kimse her gün Ayet’el Kürsi’yi (100) defa okursa, kendisinden ruhani haller zuhur eder.

*Peygamber Efendimiz ashabına;
”Yatağına geldiğin vakit Ayet’el Kürsi’yi oku, muhakkak ki Allah Teala sana bir melek müekkel kılar, sabaha kadar seni şeytanın şerrinden muhafaza eder.” buyurmuşlardır.

 

Ayetel Kürsi Arapça Okunuşu

Allahü la ilahe illa hüvel hayyül kayyum
la te’huzühu sinetüv vela nevm
lehu ma fis semavati ve ma fil ard
men zellezi yeşfeu indehu illa bi iznih
ya’lemü ma beyne eydihim ve ma halfehüm
ve la yühıytune bi şey’im min ilmihi illa bi ma şa’
vesia kürsiyyühüs semavati vel ard
ve la yeudühu hıfzuhüma
ve hüvel aliyyül aziym

Ayetel Kürsi Türkçe Meali

Allah, O’ndan başka tanrı yoktur; diridir, her şeyin varlığı O’na bağlı ve dayalıdır. Ne uykusu gelir ne de uyur. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O’nundur. O’nun izni olmadıkça katında hiçbir kimse şefaat edemez. Onların önlerinde ve arkalarında olanları O bilir. O’nun ilminden hiçbir şeyi -dilediği müstesna- kimse bilgisi içine sığdıramaz. O’nun kürsüsü gökleri ve yeri içine almıştır. Onları korumak kendisine zor gelmez. O yücedir, mutlak büyüktür.

 

 

Etiketler: ayetel kürsi, ayetel kürsi dinle
ayetel kursi duasi, ayetel kürsi okunuşu
ayetel kürsi arapça, ayetel kursi suresi, ayetel kürsi okumak

Bu konuda Medyum Hafize Hoca'dan daha ayrıntılı bilgi almak ve işlem yaptırmak için arayın : 0505 070 73 34

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here